Deň Tatranského seniorátu 2013

Evanjelici z Tatranského seniorátu sa stretli už na svojom tradičnom misijnom dni. Toho roku v sobotu 14.septembra v srdci horného Spiša v Kežmarku. Zaoberali sme sa témou príznačnou pre tento rok - Cyril a Metod, ktorú sme pojali veľmi aktuálne pre dnešok v podtéme - Cirkev a misia.
Všetky generácie ľudí z nášho seniorátu sa stretli na začiatok v malebnom drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku, ktorý je pamiatkou UNESCO. Napriek chladnému počasiu sme prijali privítanie domáceho cirkevného zboru a brata seniorátneho dozorcu. Spevom piesní nás sprevádzala hudobná skupina Otvorené dvere z Batizoviec, ktorá poslúžila piesňami z nášho spevníka, ale aj piesňami, ktoré nie sú v spevníku. V kostole sme mali zriadený aj misijný kútik, kde sme sa mohli informovať o misii sestry Zuzany Pongen – Kovalčíkovej v Zambii.

Program bol rozdelený do týchto blokov: Úvodné stretnutie v kostole, práca v skupinách, obed, poobedné stretnutie v kostole.
Viac o programe