Budovanie evanjelickej identity v Príbovciach

Cirkevný zbor v Príbovciach si pri príležitosti 230. výročia založenia samostatného evanjelického a. v. cirkevného zboru v Príbovciach dal za cieľ prostredníctvom prezentácie histórie cirkevného zboru budovať evanjelickú identitu svojich členov.
V 2. nedeľa po Sv. Trojici nám poddozorkyňa Andrea Vybošťoková priblížila život a dielo siedmeho zborového farára Júliusa Hečku, ktorý v Príbovciach pôsobil v r. 1921 – 1943 a 7. 6. 2013 sme si pripomenuli 135. výročie jeho narodenia.

V uvedenú nedeľu sme mali ešte jednu výnimočná udalosť: po konfirmácii mládeže a zlatej konfirmácii bola ďalšia konfirmácia - konfirmácia dospelej. Svoju krstnú zmluvu potvrdila Lucia Švábiková, ktorá od novembra 2012 pôsobí v cirkevnom zbore ako kantorka, a sľúbila vernosť Pánovi Ježišovi Kristovi a evanjelickej a. v. cirkvi. Slávnostné služby Božie liturgovala zborová farárka Zuzana Szaboóvá.