Koncerty mladých na Mlynoch

Vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline, kde bola ubytovaná väčšina účastníkov Stretnutia kresťanov Bratislava 2008, v piatok vyrástla otvorená tribúna určená na koncerty najmä pre mladých účastníkov Stretnutia - Open Air Mlyny. Konali sa na nej tri koncerty, na ktorých vystúpili kapely z našich cirkevných zborov, ale aj zo zahraničia.

Začiatok piatkového koncertu sa posunul... V čase plánovaného začiatku stáli ľudia v rade na ubytovanie, a tak nemohli byť na koncerte. Tí, ktorí sa pritrúsili pred pódium, boli zase nespokojní, prečo sa program nezačína. A tak sme sa napokon rozhodli prilákať mladých hudbou. Na túto úlohu sa podujala bratislavská mládežnícka skupina eMko - veď kto iný by mal začať, ak nie mládežníci z hostiteľského mesta?

Skutočne to zabralo, a tak po prvej piesni prišiel čas na duchovný príhovor na úvod Stretnutia kresťanskej mládeže, ktorý predniesol brat farár z Michaloviec Ján Meňky. Posilnení Božím slovom sme mohli pokračovať v programe prvého konceru mladých na Mlynoch, ktorý sa konal v rámci Stretnutia kresťanov Bratislava 2008.

Najprv svoje vystúpenie dokončili hudobníci z eMko. Ďalej do gospelovej atmosféry pridali svoju trošku formácie Joel z Reformovanej kresťanskej cirkvi, Michael z Českej republiky, Prázdny kríž z cirkevného zboru v Soli, Trinity, Any Else a nakoniec Praise&Blues Ship Band. V každej kapele sa našiel niekto, kto vyjadril svoju lásku ku Kristovi.

Keďže sme začali neskôr, program sa predĺžil. Skončili sme až po upozornení mestským policajtom o 1.17 hod.

Ďalšie koncerty s medzinárodnou účasťou sa na Open Air Mlyny konali v sobotu: bol to program Hudobné dopoludnie od 11.00 hod. a Koncert mladých od 19.00 hod. v rámci programového bloku Noc hudby a modlitieb, na ktorom vystúpili skupiny KOMAJOTA, Anitasoul, Marcel Palonder, DenkMal z Nemeckam Krištofovy staré věci z Česka a iní. Hudba na Mlynoch znela opäť až do neskorej noci.

Miro Maglen | 10.7.2008