Sčítanie obyvateľstva 2011 - slovo na úvod novej rubriky

Jedna vysoká škola má zaujímavý každoročný rituál – preťahovanie. Dva tímy sa pripravujú a trénujú, ako ťahať lano, aby vyhrali. Dúfajú, že nepadnú do blata, ktoré tímy oddeľuje a získajú výhody víťazov na ďalší rok. Nato, že ide len o zábavu, to berú dosť vážne.
My veriaci v Pána Ježiša neprestajne čelíme výzve ťahať spolu za jeden koniec. Vlastné záujmy, osobné plány a úsilie získať moc sú však často prekážkou úprimnej služby, a bránia v práci na Božom diele.

V roku 2011 nás čaká sčítanie ľudu a v ňom aj jedna zásadná otázka: priznanie sa k cirkvi.

Sú mnohí, ktorí tejto skutočnosti neprikladajú pozornosť, alebo ju spochybňujú, veď úprimné vyznanie Krista je viac ako priznanie sa k cirkvi. Faktom zostáva, že práve výsledky sčítania môžu napomôcť prehlbovať prácu cirkvi v šírení evanjelia zvestovaním, diakonickou prácou, vzdelávaním v školách... Čím viac sa nás pri sčítaní prihlási k cirkvi, tým budeme mať viac možností a dokážeme pre rozširovanie nebeského kráľovstva urobiť viac.

Práve na tomto mieste vám chceme v Evanjelickom posle spod Tatier aj na oficiálnej webovej stránke www.ecav.sk počas niekoľkých mesiacov prinášať krátke vysvetlenia učenia cirkvi a približovať jej prácu, aby ste mali pomôcku pri rozhovoroch s pochybujúcimi či získavaní sympatizantov.

Ťahajme za jeden koniec a spolupracujme na slávu Majstra.

Cirkev nie je miestom na preťahovanie sa. Pracovať jeden s druhým, spoločne, aby Božie kráľovstvo napredovalo, je pre nás rozkazom. Keď odložíme osobné nezhody a budeme ťahať za jeden koniec, Boh nás môže použiť úžasným spôsobom.

EPST, 1 – 2/2011

Vložené 26. 1. 2010