Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku

VEDELI STE, ŽE?
Oficiálny názov našej cirkvi znie Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku (ECAV na Slovensku). V jej názve sa objavujú dva dôležité pojmy, a to „evanjelická“ a „augsburské vyznanie“.

Slovo „evanjelická“ poukazuje na evanjelium, ktoré je základným posolstvom našej cirkvi. Tu však nemáme na mysli len biblické evanjeliá, pričom by nás ostatné časti Biblie nezaujímali. Práve naopak.

Slovo „evanjelium“ je gréckeho pôvodu (euangelion) a znamená „dobrá správa“. Tou dobrou správou je, že Pán Boh nás miluje a chce urobiť všetko pre naše spasenie. Luther objavil túto Božiu spásonosnú milosť v Liste apoštola Pavla Rímskym a my môžeme v celej Biblii vidieť znaky Božieho zachraňujúceho pôsobenia pri človeku.

Nežijeme viac v strachu a beznádeji, ale v istote spasenia, lebo Boh z lásky k nám obetoval aj svojho Syna. To je tým „evanjeliom“ (dobrou správou), ktorá stojí za to, aby sme sa podľa nej nazývali.

EPST, 3/2011

Vložené 26. 1. 2010