Predvalné zhromaždenie SLZ bude v Bratislave

Predvalné zhromaždenie Svetového luteránskeho zväzu pre Európu sa bude konať v dňoch 13. – 17. marca 2010 v Bratislave za spoluorganizácie Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.
Svetový luteránsky zväz so sídlom v Ženeve združuje 140 národných evanjelicko-luteránskych cirkví – to je asi 68,9 milióna evanjelických veriacich. Zastrešuje cirkvi, ktoré nadväzujú na učenie reformátora Martina Luthera. Spravidla každých šesť rokov sa koná valné zhromaždenie SLZ (posledné bolo vo Winnipegu v roku 2003) spolu s rôznymi sprievodnými akciami, na ktorých sa zúčastňujú delegáti zo všetkých luteránskych cirkví na čele so svojimi najvyššími cirkevnými predstaviteľmi.

Materiály k VZ SLZ si môžete stiahnuť na www.lwf-assembly.org/ alebo si jednoducho kliknite na logo VZ SLZ na našej stránke.

Pred každým valným zhromaždením sa konajú tzv. predvalné zhromaždenia jednotlivých regiónov. Predvalné zhromaždenie SLZ pre Európu sa bude prvý raz v histórii konať v Bratislave, a to v dňoch 13. – 17. 3. 2010. Je to veľká česť pre našu cirkev, a zároveň i veľká zodpovednosť, aby sme dobre zvládli túto významnú úlohu.