So svojimi dojmami sa delia účastníci z Očovej

Za Zvolenský seniorát sa na Kirchentagu zúčastnili členovia CZ Očová a CZ Hronsek, ako aj niekoľkí študenti Evanjelického gymnázia v Banskej Bystrici - spolu 40 osôb.
Túžili sme zažiť atmosféru takého veľkého stretnutia veriacich ľudí, pripojiť sa k davu tých, ktorí oslavujú Pána Boha, a v neposlednom rade sme chceli spoznať aj mesto Drážďany. Pre členov CZ Očová to bola príležitosť aj navštíviť neďaleký CZ Neusalza Stremberg, kde pôsobil náš rodák Štefan Pilárik.

Účasť na Kirchentagu bola pre nás povzbudením vo viere a tešíme sa z toho, že naši nemeckí priatelia organizačne zvládli túto akciu výborne. Boli sme prekvapení z priateľskosti ľudí aji ochoty pomôcť. Sme vďační aj za pohostinnosť i za cenovú ústretovosť, keď sme mali za poplatok 24 eur nielen propagačné materiály, spevník..., ale aj teplé jedlo i mestskú hromadnú dopravu. Tešíme sa aj z toho, že niektoré programy boli tlmočené do nášho jazyka, a tak aj tí, ktorí nevedia po nemecky, si prišli na svoje.
Pobyt v Drážďanoch a účasť na Kirchentagu bol pre nás nezabudnuteľným zážitkom. Srdečne ďakujeme Pánu Bohu za našich bratov a sestry v Nemecku, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tejto akcie a ďakujeme Mu aj za to, že nás po celý čas ochraňoval a plní zážitkov a dojmov sme sa mohli vrátiť domov.