CZ Chyžné reprezentoval tvorivými dielňami v Žiline Gemerský seniorát

V dňoch 2. – 4. júla 2010 sme sa zúčastnili na Evanjelických dňoch v Žiline. Na základe oslovenia predstaviteľmi Gemerského seniorátu sme na tomto jedinečnom podujatí reprezentovali nielen zbor, ale i náš seniorát.

S deťmi na detskej besiedke sme každú sobotu pracovali usilovne ako včeličky. Každá detská rúčka prispela k dielu a skoro všetok svoj voľný čas sme venovali príprave výrobkov. Gemerský seniorát nám poskytol finančné prostriedky na kúpu materiálu, za čo sa i touto formou chceme poďakovať. Mali sme čo robiť, aby sme pobalili naše krehké výtvory a vybrali sme sa na dlhú cestu do Žiliny. Naša zvedavosť, či o naše výrobky bude záujem a či sa budú páčiť, bola obrovská, keďže sme na takejto akcii ešte neboli. Bola to pre nás prvá skúsenosť s takouto prezentáciou.

Spoločne so seniorátmi z celého Slovenska sme my - obyčajné Chyžné - ponúkali našu prácu, naše milé krehké výtvory, v stánku na veľkom Žilinskom námestí. Boli sme veľmi milo prekvapení z reakcie ľudí. Na Gemerský seniorát účastníci reagovali veľmi pozitívne, mnohí porozprávali o svojom rodnom kraji, ktorý spadá do seniorátu. Ponúkali sme výrobky zo slaného cesta, z tvarovacej hmoty, fľaštičky zdobené farbami na sklo, anjelikov, ozdobné štipce, drevené doštičky, kamene, sklo, na ktoré deti spolu s nami ručne maľovali. Na doštičky a kamene sme aplikovali aj servítkovú techniku, tzv. dekupáž. S postupom tvorenia výrobkov sme každého záujemca podrobne informovali a odporučili aj našu internetovú stránku www.efach.websnadno.cz.

Veľmi ich prekvapila a potešila naša práca s deťmi a dorastom. V našom cirkevnom zbore prebiehajú tvorivé dielne, ktoré v skratke nazývame TVODI. Tvorivé dielne sa konajú v rámci besiedky a dorastu každú sobotu. Vyrábame či lepšie povedané majstrujeme na nich s našimi deťmi z rôznych umelých a prírodných materiálov, robíme šarkany, ktoré následne s detičkami púšťame. Máme už za sebou skúsenosti s maľovaním tričiek, zdobením vajíčok a občas si aj upečieme chutnú cukrovinku.

Máme radosť z našej práce a i takouto formou chceme deti motivovať a ukázať im, že Pán Boh si nás dokáže použiť akýmkoľvek spôsobom.

Darina Gešková | 24.8.2010

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart