Tábor v Crikvenici

Slovenská evanjelická a. v. cirkev v Srbsku organizovala tábor v chorvátskom prímorskom meste Crikvenica v týždni od 3. do 7. novembra 2014. Zúčastnilo sa 68 cirkevníkov z desiatich cirkevných zborov: Báčsky Petrovec, Báčska Palánka, Kulpín, Hložany, Nový Sad, Pivnica, Jánošík, Kovačica, Padina, Stará Pazova.
Hosťujúcim prednášateľom bol Dr. h. c. prof. ThDr. Július Filo, emeritný biskup ECAV na Slovensku, ktorý nám poslúžil tromi prednáškami; podelil sa s nami o množstvo svojich skúseností, vedomostí; odpovedal na množstvo otázok, ktoré neunavní prítomní s radosťou kládli.

Naše stretnutie bolo bohatšie aj o prítomnosť seniora Turčianskeho seniorátu Mgr. Mariána Kaňucha, ktorý nám tiež poslúžil aktívnou účasťou v diskusii v skupinách, pri popoludňajšej prednáške, ako aj pri mnohých rozhovoroch s účastníkmi tábora.

Stretnutie sa končilo spoločnými službami Božími s Večerou Pánovou, na ktorých fungensmi boli pán prednášateľ a vedúca stretnutia Svetlana Vojnićová Feldyová. Na službách Božích boli prítomní aj všetci duchovní z Evanjelickej cirkvi v Chorvátsku spolu so svojim biskupom Brankom Berićom.

Tohtoročné stretnutie pri mori bolo šieste takéhoto druhu. Sme vďační Pánu Bohu za všetky nové skúseností, ktoré aj týmto spôsobom do našej cirkvi a cirkevných zborov môžeme prinášať.