Rokovanie s predsedom ÚSŽZ J. Varšom

Na pozvanie generálneho biskupa doc. PhDr. Miloša Klátika, PhD., navštívil 24. januára 2016 Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) JUDr. Ján Varšo, CSc.
Predsedu ÚSŽZ sprevádzal podpredseda ÚSŽZ PhDr. Peter Prochácka. Na stretnutí sa zúčastnil generálny dozorca ECAV na Slovensku doc. PhDr. Imrich Lukáč, CSc., a riaditeľ GBÚ Ing. Dušan Vagaský.

Generálny biskup Miloš Klátik zablahoželal novému predsedovi ÚSŽZ k zvoleniu do funkcie a zaželal mu Božie požehnanie pri práci pre našich krajanov žijúcich v zahraničí. Predstavil mu naše kontakty so slovenskými evanjelikmi v zahraničí, najmä v Srbsku, Chorvátsku, Maďarsku, Rumunsku a Česku, a poprosil ho o podporu projektov, ktoré slovenskí evanjelici podávajú na ÚSŽZ, ako aj o pomoc pri zasielaní kníh a novín pre nich.

Predstaviteľov ÚSŽZ informoval aj o V. evanjelických cirkevných dňoch, ktoré sa v tomto roku budú konať 6. − 8. júla 2016 v Maďarsku v Békešskej Čabe a pripravujeme ich v spolupráci so slovenskými evanjelikmi žijúcimi v zahraničí s cieľom rozvoja spolupráce a dobrých vzťahov, ako aj s cieľom posilniť ich evanjelicko-luteránske povedomie aj povedomie príslušnosti k slovenskému národu.

Na záver brat generálny biskup pozval pána predsedu aj pána podpredsedu na na V. evanjelické cirkevné dni do Békešskej Čaby.