Predseda ÚSŽZ navštívil Ilok

V rámci oficiálnej návštevy Chorvátska predseda Úrado pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) RNDr. Igor Furdík navštívil aj mesto Ilok. Zavítal i do Evanjelického a. v. slovenského cirkevného zboru v Iloku.
Pán predseda si dôkladne pozrel celý plán rekonštrukcie, dostavby, ako aj samotný chrám. Konštatoval, že kostol, ktorý začali rekonštruovať, je vo veľmi zlom až katastrofálnom stave a nutne potrebuje opravu i dostavbu. V priestoroch zborovej siene a fary sa pán predseda prostredníctvom fotogalérie ešte dôkladnejšie poinformoval o ďalších aktivitách a živote evanjelikov v Iloku, ako sú práca s deťmi a mládežou, so ženami, nácvik spevokolov dospelých aj detí, organizovanie táborov, vyučovanie náboženstva na ZŠ a SŠ aj o tom, ako prebieha zborový život.

V rámci stretnutia mu predstavitelia cirkevného zboru vyjadrili vďaku nielen za jeho predchádzajúcu finančnú podporu, s ktorou sa mohli pustiť do počiatočných rekonštrukčných prác, ale aj za tohtoročnú podporu a eventuálne i za budúcu finančnú pomoc. Pán predseda Igor Furdík je človek nie sľubov, ale skutkov. Za to mu patrí ešte raz úprimná vďaka.