Oltárny krúžok žien v Iloku

V prvú adventnú nedeľu 30. 11. 2014 sa v Evanjelickom a. v. slovenskom kostole v Iloku konalo slávnostné stretnutie oltárneho krúžku žien Mária – Marta, ktorý si pripomínal 20. výročie založenia v roku 1994.
V oltárnom krúžku pracujú ochotné sestry, ktoré patria do cirkevného zboru. Okrem bežných aktivít sa schádzajú raz či dvakrát za mesiac. Na stretnutí väčšinou sestra farárka Boženka Sajáková alebo pán farár Dušan Saják podávajú vždy nejakú biblickú tému. Spievajú piesne, modlia sa, riešia návštevy chorých, organizujú cirkevné brigády, prijímanie hostí atď.

Jubilejné stretnutie sa začalo zapálením prvej adventnej sviece. Prítomných najskôr pozdravil domáci pán farár Dušan Saják a predsedníčka OKŽ MM Anna Síćová z Iloku. Medzi hosťami boli aj zástupcovia z cirkevných zboroch z Báčky Palanky, Erdeviku, Pivnice, Petrovca a pán farár Vladimír Grňa a Ján Vida.