Návštevu zo Srbska prijali do svojich rodín

Vzácnu návštevu prijal koncom mája Cirkevný zbor ECAV Podlužany. Po roku k nám opäť zavítali sestry a bratia zo srbskej Pivnice, a to predovšetkým Spojený spevokol cirkevného zboru SECAV v Pivnici s bratom farárom Jánom Záhorcom. 50-člennú návštevu sme ubytovali v našich rodinách.
V piatok 30. mája bol hneď po príchode našich hostí pripravený večerný program hudby a slova, ktorým sa otvoril pobyt a začala sa služba hostí v našom cirkevnom zbore. Na druhý deň bol pripravený výlet do Turca, kde sme spolu najskôr navštívili salaš vo Folkušovej a potom CZ Necpaly, kde si Pivničania mohli pozrieť kostol a vypočuť históriu i význam oltára „Zrkadlo ospravedlnenia“. Necpalčania pripravili výborný obed, po korom nasledovala prehliadka jedného z najbohatších prameňov pitnej vody v strednej Európe v Necpalskej doline a návšteva CZ Martin, prehliadka kostola, Memorandového námestia a samotného mesta Martin. Po návrate do Podlužian nás ešte čakal spoločný nácvik troch spevokolov a večerná recepcia pod holým nebom. Nedeľné služby Božie obohatil spevokol hostí piesňami a brat farár Ján Záhorec poslúžil zvesťou Božieho slova. Po obede a rozlúčke s hostiteľskými rodinami sme sa spoločne presunuli do Trenčína, kde sa konala prehliadka spevokolov Považského seniorátu, a po jej skončení sa naši hostia vybrali na cestu domov.

Sme vďační Pánu Bohu za Jeho ochranu a požehnanie nad cestou, ako i celým pobytom našich hostí a spoločným programom, za všetky priateľstvá a príležitosti povzbudzovať sa vo viere v Pána Ježiša Krista.