Návšteva Predsedníctva ECAV v Srbsku

Návšteva  Predsedníctva ECAV v Srbsku

Generálny biskup Evanjelickej a. v. cirkvi (ECAV) na Slovensku Miloš Klátik so spolupracovníkmi pobudol na dvojdňovej návšteve v Srbsku.
V sobotu sa v Báčskom Petrovci zúčastnil na kňazskej konferencii, kde pri príležitosti Roku Ľudovíta Štúra pripravil prednášku o Štúrovi ako významnej evanjelickej osobnosti, ktorá stála pri formovaní moderného slovenského národa a kodifikácii spisovného slovenského jazyka. Taktiež prisluhoval i Večeru Pánovu kňazom našej cirkvi.

V nedeľu sa spolu s biskupom Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku Samuelom Vrbovským zúčastnili na predpoludňajších službách Božích v petrovskom kostole. Vzácnu delegáciu na úvod privítal zborový farár Vladislav Ivičiak. V delegácii bol i MUDr. Imrich Lukáč, generálny dozorca ECAV na Slovensku, s manželkou a inžinier Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ ECAV.

Služby Božie sa začali pôstnym predspevom Ó, Ježiši, Tvoje umučenie daj, nech nám hriešnym slúži na spasenie. Téma 4. pôstnej nedele je Chlieb života, a preto generálny biskup v kázni hovoril aj o pocitoch neistoty, s ktorými všetci zápasíme, o nebezpečenstve hriechu, ktoré na nás číha, a o Ježišovi ako ochrancovi, o Ježišovi ako chlebe života, ktorý potrebuje kresťan na prekonanie neistoty a víťazstvo nad hriechom. „Ježiš, ako chlieb života, prináša život, a preto sa máme radovať," zdôraznil Miloš Klátik.

Generálny dozorca Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Imrich Lukáč sa v mene celej slovenskej evanjelickej cirkvi poďakoval Slovákom v Srbsku za všetko, čo urobili a robia pre zachovanie slovenského povedomia a evanjelického vierovyznania.

Fotografie: Martin Pucovský