Kovačičania na Slovensku

Cirkevný zbor Kovačica II vedený zborovou farárkou Annou Petrákovou v dňoch 4. - 8. júla 2012 pobudol v Myjavskom senioráte. Pri príležitosti Dňa Cyrila a Metoda sa Kovačičania najprv zúčastnili na službách Božích na hrade Branč a potom aj na nedeľňajších službách Božích v Ev. a. v. kostole v Senici.
Na spomienkových slávnostných službách Božích na hrade Branč sa početným prítomným prihovoril generálny biskup Evanjelickej a. v. cirkvi na Slovensku Miloš Klátik, dištriktuálny biskup ZD Milan Krivda, senior Myjavského seniorátu Juraj Šefčík, seniorka Považského seniorátu Eva Juríková, ako aj mnohí zboroví farári a farárky. Na tomto tradičnom Dištriktuálnom dni Západného dištriktu kázal Jan Waclawek, biskup Sliezskej cirkvi evanjelickej a. v. v ČR.

V rámci programu na Branči vystúpil aj náš zborový spevokol z CZ Kovačica II. Okrem toho Kovačičania usporiadali aj celovečerné programy spevokolu a mládeže v Myjave a Brezovej pod Bradlom. Naše mládežnícke kvarteto bolo svojráznym hnacím motorom týchto programov.

Na nedeľňajších predpoludňajších službách Božích v evanjelickom kostole v Senici návštevu z Kovačice srdečne privítal domáci kňaz a senior Myjavského seniorátu Juraj Šefčík, ktorý na začiatku svojej kaplánskej služby pôsobil práve v Kovačici, a kázňou slova Božieho poslúžila naša farárka Anna Petráková. V rámci služieb Božích v senickom kostole vystúpil aj náš spevokol. Na službách Božích sa zúčastnil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič, ktorý je pomerne častým hosťom v senickom evanjelickom kostole.

Spolupráca Kovačice so slovenskými cirkevnými zbormi bude pokračovať aj v tomto týždni. Privítame hostí z Kalnej nad Hronom, ktorí v sobotu popoludní navštívia aj Kulpín.

FOTO: CZ Kovačica II