Konfirmácia detí v Iloku

V ev. a. v. slovenskom cirkevnom zbore v Iloku sa 13. mája 2012 konala konfirmácia. Nakoľko v druhú májovú nedeľu si pripomíname i Deň matiek, v rámci tejto slávnosti konfirmandi spolu s deťmi pozdravili básňou, piesňou i kvetom svoje mamy a staré mamy.
Konfirmovaní boli: Vladko Mučaji, Sandra Cinkocki, Kristijan Pažitnay, Dajana Čješko, Alen Hrudka a Kristina Matuš. Výučbu viedla Mgr. Boženka Sajáková. Konala sa celý rok, v rámci ktorého si deti osvojovali vierovyznanie cirkvi, v ktorej boli pokrstené.

Samotná slávnosť prebehla vo festívnom duchu, čo podporilo nielen účinkovanie oboch duchovných pastierov Mgr. Dušana Sajáka a jeho manželky, ale aj dobré vedomosti konfirmandov, spev mládežníckych, náboženských piesní , ktoré predstavili nielen deti, mládež, ale aj náročný sólo spev "Hospodin jest muj Pastíř" - Mgr. Kristinka Hrubík.

Hoci trochu padali kvapky z neba, slávnostná nálada sa nezmenila, a to ani poobede. Spokojné rodiny z Iloku a uznanlivé slova mnohých hostí najmä z Vojvodiny zas raz dosvedčili, že konfirmácia je naozaj duchovným zážitkom na celý život. Foto: Dušan Saják