Eva Husáriková vystavuje v Bratislave

Výstavu 52 obrazov Evy Husárikovej pod názvom „ORA ET LABORA“ – „Modli sa a pracuj“ 11. októbra 2010 otvoril generálny biskup Miloš Klátik, ktorý prevzal záštitu nad touto výstavou. Na vernisáž pricestovala z Kovačice i Eva Husáriková so synom.
Komisárka výstavy Mária Šmihulová na úvod privítala brata generálneho biskupa, brata seniora Juraja Šefčíka a ďalších hostí, ako aj pani Husárikovú, ktorá sa prítomným tiež krátko prihovorila. Vyjadrila radosť, že jej obrazy sa stretávajú so záujmom aj na Slovensku, odkiaľ pochádzajú jej predkovia, a poďakovala bratovi generálnemu biskupovi, že výstavu prišiel osobne otvoriť.

Generálny biskup Miloš Klátik vo svojom príhovore vyzdvihol prirodzený, vzácny talent známej insitnej maliarky z Kovačice pani Husárikovej a jej usilovnú snahu už vyše 40 rokov verne zachytávať prostredníctvom obrazov výjavy zo života svojich rodákov – jednak ich prácu v záhrade či na poli, jednak ich život v rámci cirkvi, keďže Eva Husáriková – sama členka cirkevného zboru v Kovačici – zobrazuje Kovačičanov aj pri modlitbe, pri cirkevných obradoch (najmä svadba a krst), ako aj pri slávení rozličných cirkevných sviatkov (najčastejšie sú to Vianoce a Veľká noc). Generálny biskup spomenul aj 55. výročie otvorenia prvej dedinskej galérie v Kovačici, ktorej členkou sa v 60-tych rokoch stala aj Eva Husáriková. Na záver jej zaželal hojnosť Božieho požehnania, milosti a lásky; a nadovšetko dobré zdravie, aby nás ešte dlho mohla tešiť ďalšími a ďalšími dielami na slávu Ježiša Krista, nášho Pána.

V programe zaspieval Juraj Havaj v sprievode Igora Bázlika; zarecitovala Emília Koňanová. Svoju krajanku pozdravil aj brat seniorJuraj Ševčík.

Výstava sa koná v rámci Roka kresťanskej kultúry na Slovensku 2010.

Expozícia v Pálffyho paláci na Zámockej ul. v Bratislave bude otvorená okrem pondelka od 14.00 do 18.00 hod. Výstava potrvá do 29. 10. 2010.