Ekumenický svetový deň modlitieb v Iloku

5. marca 2010 sa stretli evanjelici a katolíci v Evanjelickom slovenskom a. v. cirkevnom zbore Ilok k spoločným modlitbám.
Úvodná pieseň dorastencov Kanaán, v ktorej sa spievali slová: „Ó, myslite na Kanaán, kto ste cestou unavení.... dala tušiť, že sa na tomto stretnutí bude hovoriť o tých, ktorí potrebujú našu duchovnú, či materiálnu pomoc.
Svetový ekumenický deň modlitieb otvoril domáci brat farár Dušan Saják a katolícky svečenik fr. Ivan Utiešinovic.
Po privítaní sa prítomní započúvali do informácií o živote v Kamerune a iste inšpirovaní aj ich vyjadrovaním hudby – používajú totiž veľa hudobných nástrojov - flauty, hrkálky, bubienky, xylofóny, píšťalky na oslavu Boha, za sprievodu zborového domáceho chóru sa spievala známa kresťanská pieseň Pane, vieru daj blúdiacim – najskôr po slovensky a potom i v chorvátskom jazyku Dođi, dođi k nam Gospode! pod vedením Mgr. B. Sajákovej.
V ďalších etapách boli čítane chvály, modlitby, texty – tak zo strany evanjelikov po slovensky, ako i zo strany katolíkov po chorvátsky. Stretnutie obohatil i domáci zborový spevokol „Návrat“, ako aj piesne detí.
Po požehnaní dorastenci predviedli pantomímu Svetlo, nech všetko, čo dýcha, chváli Hospodina, ktorá vyzvala všetkých evanjelikov, aby ich svetlo nielen bez prestania svietilo, ale aby sme si v Ňom navzájom pomáhali kresťan – kresťanovi, človek človekovi.
Spoločné posedenie na fare a družné rozhovory svedčili o tom že máme radosť nad tým, že aj Evanjelický slovenský a. v. cirkevný zbor bol kúskom skladačky, ktorá tohto roku v jeden večer po celom svete vytvorila jeden veľký obraz Kamerunu.