Ekumenický modlitebný týždeň v Iloku

Modlitebný ekumenický týždeň v Iloku sa niesol v duchu Lukášovho evanjelia 24.48 v. „Vy ste svedkovia toho...“
Ekumenický modlitebný týždeň sa začal 18. 1. 2010 v duchu slov z Lukášovho evanjelia 24, 48: „Vy ste svedkovia toho...“, a vyvrcholil 24. januára 2010 o 18. hodine v rímskokatolíckom chráme za prítomnosti veriacich a mladých ľudí tak z jednej, ako i z druhej cirkvi. Je naozaj potešujúce, že sa aj mladí ľudia zapájajú aj do takýchto modlitebných chvíľ.

V chráme rímskokatolíckej cirkvi bratov františkánov nás privítal milými slovami brat farár (páter) Ivan Utiešinović. Oni sa predstavili niekoľkými modlitbami a dvoma piesňami, ktoré zaspievali ich mládežníci, a my ako hostia sme sa predstavili tak isto krátkym príhovorom, modlitbami, ako i dvoma nábožnými piesňami, ktoré tentoraz zaspieval spevokol dospelých „Návrat“, ktoré boli odmenené veľkým potleskom prítomných veriacich.

Na tejto ekumenickej modlitebnej chvíli účinkovali brat farár Dušan Saják, sestra farárka Božena Sajáková, Anna Síčová, Anna Kozová, Kristina Hrubíková, Biľka Ježíková, Mirka Drozdovská, Katica Hrčeková, Katka Tomášová, Dajana Mudrochová, Daniela Mučajová a Stanka Drozdovská.

Doručené 16. 2. 2010