Obnovená veža kostola v Iloku

Na sviatok Vstúpenia Krista Pána na nebo 29. mája 2014 bola na Evanjelickom a. v. slovenskom kostole v Iloku slávnostne posvätená obnovená veža. Sme radi, že v tejto svojej novej podobe bude reprezentovať našu cirkev.
Zvony, ktoré sú umiestnené v hornej časti veže, počuť skoro v každej domácnosti členov nášho cirkevného zboru. Môžeme potvrdiť, že táto obnova splnila svoj cieľ. Ďakujeme Ti, Bože, že sme mohli slávnostným spôsobom zasvätiť obnovenú vežu.

Ďakujeme aj sponzorom, vďaka ktorým sa obnova veže mohla uskutočniť: Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (Bratislava), Biskupskému úradu ECRH v Záhrebe na čele Brankom Beričom, Úradu župana Vukovarsko-Sriemskej župy, Thomasovi Drobenovi a jeho cirkevnému zboru, ktorí prispeli finančnou čiastkou na zvony našej veže, a CZ ECAV Lazy pod Makytou. Osobitnou zbierkou prispeli aj veriaci CZ Ilok.