< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18>

Vicepremiér SR Dušan Čaplovič navštívi Generálny biskupský úrad v Bratislave

Podpredseda vlády SR Dušan Čaplovič navštívi v piatok 24. júla 2009 GBÚ v Bratislave, kde bude prítomný na slávnostnom akte podpísania partnerskej zmluvy medzi ECAV na Slovensku a Evanjelickou cirkvou v Chorvátskej republike.

| 29.7.2009

Výstava Evy Husárikovej z Kovačice

V Galérii Salla terena v Prezidentskom paláci v Bratislave sa 17. júla 2009 uskutočnila vernisáž výstavy obrazov známej insitnej maliarky Evy Husárikovej zo srbskej Kovačice, venovaná 40. výročiu jej tvorby. Za ECAV na Slovensku sa na nej zúčastnili senior MYS Juraj Šefčík a tajomníčka pre mediálnu komunikáciu Edita Škodová.

Edita Škodová | 22.7.2009

Torontské slovenské divadlo: HORÚCE LETO´68

„Na dlhé roky sa odtiaľto vytratila jemnosť,“ hovorí Anna v novej hre Viliama Klimáčka "Horúce leto ´68", keď opisuje našu spoločnosť poznačenú vlnou emigrácie. Torontské slovenské divadlo hru naštudovalo pri príležitosti 40. výročia okupácie a na konci divadelnej sezóny ju priviezlo ukázať na Slovensko, aby príbehy našich krajanov spoznali diváci v Trnave, Nitre, Martine aj v Bratislave (SND).

Tina Čorná, Žurnál  | 21.7.2009

Rokovania v Chorvátsku

7. 5. 2009 sa v Chorvátsku v sídle ústredia Evanjelickej a. v. cirkvi (ECRH) v Osijeku, stretli zástupcovia našej a chorvátskej cirkvi, aby prerokovali otázky vzájomnej spolupráce. Za ECAV sa zúčastnilo predsedníctvo ECAV – generálny biskup Miloš Klátik a generálny dozorca Pavel Delinga.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ | 12.5.2009

Prezentácia kníh o Slovákoch v Maďarsku

V bratislavskom Klube spisovateľov na Laurinskej 2 v Bratislave 12. februára Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí usporiadal prezentáciu troch kníh o Slovákoch v Maďarsku.

-eš- | 3.3.2009

Na návšteve u slovenských evanjelikov v Budapešti

Počas stretnutia zborov biskupov ECAV na Slovensku a Ev. cirkvi v Maďarsku v dňoch 11. – 12. 2009 sme navštívili aj Slovenský ev. a. v. cirkevný zbor v Budapešti, kde sa konali večerné služby Božie a pracovná večera.

Edita Škodová | 26.2.2009

Adventná služba lásky

Vianočné balíčky pre deti v Rumunsku sú jednou z foriem humanitárnej pomoci, ktoré realizuje Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku (ED) už od roku 2005. V tomto roku boli darčeky venované deťom v Butíne.

Marta Lipovská | 15.12.2008

Deklarácia z konferencie o Slovákov žijúcich v zahraničí

Na konferencii Vplyv evanjelického náboženstva na udržanie národnej identity Slovákov žijúcich v zahraničí a jeho vízia do budúcnosti, ktorá sa konala v dňoch 19. a 20. septembra 2008 v Prahe (pozri tu), bola prijatá nasledujúca Deklarácia:

-dv- | 3.10.2008

Delegácia ECAV na Slovensku na konferencii v Prahe

V dňoch 19. a 20. septembra 2008 sa v Prahe konala konferencia Vplyv evanjelického náboženstva na udržanie národnej identity Slovákov žijúcich v zahraničí a jeho vízia do budúcnosti, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia slovenských evanjelických komunít zo sveta, ako i delegácia ECAV na Slovensku.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ | 25.9.2008

Generálny biskup navštívil Slovákov v Srbsku

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik a generálny dozorca ECAV na Slovensku Pavel Delinga s manželkou sa vrátili z niekoľkodňovej oficiálnej návštevy Slovenskej evanjelickej augsburského vyznania cirkvi (SEAVC) v Srbsku vo Vojvodine, kde boli na pozvanie biskupa SEAVC v Srbsku Samuela Vrbovského. Sprevádzal ich senior Myjavského seniorátu Juraj Šefčík.

Edita Škodová | 18.7.2008

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18>