< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>

Štatút Asociácie slovenských ev. cirkví

Ustanovujúce valné zhromaždenie Asociácie slovenských evanjelických cirkví zo Slovenska a zahraničia sa konalo 6. júla 2016 v hoteli Fiume v Békešskej Čabe v rámci programu V. evanjelických cirkevných dní.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel(at)ecav.sk | 21.7.2016

História slovenských evanjelikov v Rumunsku

V 5. nedeľu po Svätej Trojici, 26. júna 2016, v evanjelickom kostole v Nadlaku bola verejnosti predstavená kniha Slovenskí evanjelici v Rumunsku v 20. storočí, ktorej autorom je Mgr. Juraj Dušan Vanko, PhD.

Mojmír Benža, mojmir@benza.sk | 9.7.2016

Oslavy 200. výročia založenia obce Pitvaroš

V dolnozemskej obci Pitvaroš (maď. Pitvaros) na juhovýchode Maďarska sa 25. − 26. júna 2016 uskutočnili spomienkové oslavy pri príležitosti 200. výročia dní, keď slovenská časť Nadlaku „vypustila roj“ a na nehostinnú pitvarošskú pustatinu prichádzajúci obyvatelia založili novú obec.

Juraj Majo, juraj.majo@gmail.com | 9.7.2016

DEŇ CIRKVI – DAN CRKVE V ILOKU

Každoročne sa v Evanjelickej cirkvi v Chorvátsku koná Deň cirkvi. Tohto roku sa uskutočnil v Slovenskom evanjelickom cirkevnom zbore a. v. v Iloku, a to 11. júna 2016. Téma stretnutia bola: „Čisté srdce stvor mi, ó, Bože“ (Ž 51, 12).

B. Sajáková, K. Tomaš, CZ Ilok, Chorvátsko  | 28.6.2016

Generálny biskup s chorvátskymi evanjelikmi

Evanjelická cirkev v Chorvátsku už vyše 15 rokov organizuje dve stretnutia pri mori v kempe Life center v meste Crikvenica. Začiatkom mája 2016 sme v Crikvenici privítali generálneho biskupa našej partnerskej ECAV na Slovensku Miloša Klátika s manželkou.

Svetlana Vojnićová Feldyová, Ev. cirkev v Chorvátsku  | 26.5.2016

Miloš Klátik na Dňoch ED v Slovinsku

Generálny biskup ECAV na Slovensku Dr. Miloš Klátik s manželkou sa na pozvanie riaditeľa Evanjelickej diakonie v Slovinsku Petra Andrejčáka, rodáka z Budimíra, 1. mája 2016 zúčastnil na Dňoch evanjelickej diakonie.

Peter Andrejčák, riaditeľ Evanjelickej diakonie v Slovinsku | 5.5.2016

Strom reformácie aj na inom kontinente

Projekt „500 stromov reformácie v ECAV na Slovensku“ spojil slovenských evanjelikov na celom svete. Svoj Strom reformácie už majú dolnozemskí Slováci v Srbsku a Chorvátsku a na Kvetnú nedeľu 20. marca 2016 zasadili Strom reformácie aj v ďalekej Austrálii.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 12.4.2016

K 40. výročiu Oltárneho krúžku žien v Lavertone

Slávnostné pašiové služby Božie s Večerou Pánovou sa konali v Evanjelickom a. v. kostole v Seabrooku (Melbourne, Victoria) na Kvetnú nedeľu 20. marca 2016 za účasti veľvyslanca SR v Canberre Igora Bartha. Slávnostnou kázňou slova Božieho poslúžil generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 31.3.2016

Fašiangový koncert duchovných piesní v Novom Sade

Vianočná ozvena v Nedeľu predpôstnu v Evanjelickom kostole v Novom Sade (Srbsko) krásne znela. Na koncerte, ktorý mal duchovný rozmer a náboženskú dimenziu, vystúpili dva domáce zbory, ako aj hostia z Báčskeho Petrovca a traja mladí hudobníci.

Katarína Pucovská, Kulpín | 11.2.2016

Rokovanie s predsedom ÚSŽZ J. Varšom

Na pozvanie generálneho biskupa doc. PhDr. Miloša Klátika, PhD., navštívil 24. januára 2016 Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) JUDr. Ján Varšo, CSc.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 4.2.2016

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>