Rómska víkendovka v Krompachoch

Stretnutie 37 mladých ľudí z prostredia rómskej misie v Krompachoch cez víkend 14. – 16. 5. 2010 by malo byť výzvou pre ďalších, aby sa pripojili k nám v rámci misie medzi Rómami, ktorí sú veľmi hladní po Božom slove a potrebujú spoločenstvo našej cirkvi.
Po poslednej spoločnej víkendovke v Turzove ešte v roku 2005 bolo veľmi potrebné sa opäť zísť počas niekoľkých dní, aby sme si vymenili skúsenosti, povzbudili sa vo vlastnom duchovnom živote a nadviazali kontakty s novými ľuďmi z našich cirkevných zborov.

Veľmi cenným prínosom bol záujem z Jelšavy, odkiaľ prišiel brat farár Ivan Bojna s tromi pracovníkmi.

Víkendové stretnutie bolo zamerané na tému darov, ktoré nám zveril Pán Boh podľa Ježišovho podobenstva o hrivnách. Po uvažovaní nad týmito slovami sme sa pýtali na ich praktické použitie v živote, a to nielen talentov, ktoré nám boli zverené do vienka, ale aj využívanie a používanie hmotných prostriedkov, ktoré dostávame každý deň.

V nedeľu sme s dvoma piesňami vystúpili v krompašskom kostole, kde prítomných pozdravil náš spolupracovník Róbert Géza z Vyšnej Kamenice.

Celé podujatie sa konalo pod záštitou občianskeho združenia ROMA a finančne bolo podporené príspevkom našej cirkvi.

(Viac fotografií nájdete na webovej stránke cirkevného zboru Rankovce, prípadne na Facebooku.)