Na GP aj o rómskej problematike

Na poslednom riadnom zasadnutí Generálneho presbyterstva ECAV na Slovensku v roku 2009, ktoré sa konalo 4. decembra vo Zvolene, sa hovorilo aj o pomoci evanjelických kresťanov našim rómskym spoluobčanom.
Generálne presbyterstvo 5/2009 (pozri správa v podrubrike Spravodajstvo – ECAV z 11.12. 2009) vzalo na vedomie informáciu brata riaditeľa Generálneho biskupského úradu Dušana Vagaského schválení projektu Evanjelium do rómskych domácnosti nemeckými evanjelickými cirkvami (pozri správa v podrubrike Spravodajstvo – ECAV z 13. 11. 2009.
Spolok Martin-Luther-Bund (Spolok Martina Luthera) bude v Nemecku organizovať v roku 2010 zbierku v prospech našej cirkvi, ktorá bude venovaná práve na projekt Evanjelium do rómskych domácnosti. Výnos z tejto zbierky sa očakáva vo výške 20- až 40-tisíc eur. Veríme, že aj vďaka tejto finančnej podpore sa podarí realizovať ciele vytýčené v projekte na pomoc rómskym spoluobčanom.

Foto: Fiola Fronková