Denné tábory v rómskej misii v Rankovciach

V termíne 1. - 5. júla 2013 sa v Rankovciach konali naraz dva denné tábory: jeden dopoludnia, druhý podvečer - pre dorastencov. Toto leto nás čaká ešte niekoľko takýchto táborov.

Na detskom tábore s témou Cesta okolo sveta boli vedúcimi deviati dobrovoľníci z Třinca a Albrechtíc (SCEAV) spolu s desiatimi domácimi rómskymi vedúcimi. 40 detí dostalo tábor ako odmenu za najlepšiu účasť na detskej besiedke a na doučovaní, ktoré býva cez školský rok na fare. Každý deň programu bol vyplnený súťažami, hrami, spoločnými aktivitami a ukončený lekciou väčšinou v rómskom jazyku. Každý v posledný deň odchádzal s malou odmenou (sponzorské dary z českých firiem).

Deti si českých hostí veľmi obľúbili, pozvali ich aj na podobný tábor aj na budúci rok.

Popoludňajší tábor pre dorast bol otvorený pre staršie deti. Prvý deň bol malým otáznikom – na dohodnutú hodinu neprišiel nik! Preto hostia navštívili priamo osadu a odtiaľ sa s nimi vrátilo asi 30 mladých Rómov. Na druhý deň ich bolo ešte viac, prišli aj kamaráti, ktorí sú v Rankovciach na prázdninách a boli povzbudení tým, čo sa na fare deje. Tábor bol ukončený výstupom na Rankovské skaly a spoločnou opekačkou na fare.

Českí hostia navštívili mládež v sobotu a v nedeľu zaspievali na službách Božích, ako aj pozdravili miestny cirkevný zbor.

Ľuboslav Beňo, zborový farár v Rankovciach | 19.7.2013

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart