Strom reformácie v Báčskom Petrovci

„Plesajme srdečne, kresťania, v túto chvíľu, že sme sa dnes radostne dožili slávnosť milú...“ Slovami nábožného pevca cirkevníci v Báčskom Petrovci spievali na oslavu Trojjediného Pána Boha v 20. nedeľu po Sv. Trojici 29. októbra, keď si pripomínali 500. výročie reformácie.
Programom k príležitostným službám Božím k Pamiatke reformácie prispel aj cirkevný dorast zoskupený v detskej besiedke, mladší a starší cirkevný spevokol a dychový orchester. Pri východe z chrámu bolo všetkým prítomným na službách Božích rozdelených vyše 300 lízaniek s motívom Lutherovej ruže.

Po službách Božích sa veriaci presunuli do kostolnej záhrady, kde bol zasadený strom reformácie – japonská červená slivka s ružovým kvetom. Okrem predsedníctva nášho cirkevného zboru – zborového dozorcu Ondreja Bovdiša a zborového farára Jána Vidu – strom pomohli zasadiť aj viacerí, hlavne starší cirkevníci a presbyteri a najmladší besiedkar. Počas sadenia stromu hral dychový orchester a členovia staršieho spevokolu spievali pieseň Smieť žiť pre Krista. Na záver odznela hymnickú pieseň Hrad prepevný.

V popoludňajších hodinách bola na zrenovovanej starej petrovskej fare otvorená výstava s námetom dejín evanjelickej cirkvi a reformácie, po ktorej v našom chráme Božom koncertovali domáce cirkevné zbory a hostia zo Senty. Kiež to svetlo, Slnce jasné, vieru v duši nieti a nikdy nevyhasne, veď Kristus nám je cesta, pravda a život.