Slávnosť k 500. výročiu reformácie v Rakúsku

Evanjelické cirkvi v Rakúsku usporiadali pri príležitosti 500. výročia reformácie v utorok 24. októbra 2017 slávnostné podujatie v Spolku hudby vo Viedni. Na pozvanie organizátorov sa podujatia zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.
Podujatie spoločne zorganizovali Evanjelická a. v. cirkev v Rakúsku, Evanjelická reformovaná cirkev v Rakúsku a Evanjelická metodistická cirkev v Rakúsku.

Zhromaždeniu sa prihovorili biskup Evanjelickej a. v. cirkvi v Rakúsku Michael Bünker, kardinál Christoph Schönborn, viedenský arcibiskup a spolkový prezident Rakúska Alexander Van der Bellen. Slávnostnú reč na tému „Reformácia a jazykové udalosti“ mala spisovateľka a religionistka Sibylle Lewitscharoff.

Počas slávnostného podujatia zazneli známe symfónie od Felixa Mendelssohna Bartholdyho či úprava reformačnej kantáty „Hrad prepevný“ v podaní Orchestra hudobnej školy Johanna Sebastiana Bacha vo Viedni a troch speváckych zborov. Symfónie zazneli pod dirigentským vedením Matthiasa Krampeho, Hannsa Stekela a Martina Zellera.

Na záver programu sa predstavila mládežnícka kapela „Peace Drums Project“ z Izraela a Palestíny.