Pamätné medaily za prácu pre cirkev

V rámci služieb Božích v modlitebni na GBÚ sa 13. októbra 2017 Predsedníctvo ECAV na Slovensku odovzdalo pamätné medaily k 500. výročiu reformácie a ďakovné listy sestre Anne Drobnej a bratom Jurajovi Sarvašovi a Jánovi Skovajsovi.
Kázňou slova Božieho na úvod poslúžila sestra farárka Oľga Klátiková. Udelenie ocenení uviedol riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský. Prítomným sa prihovoril aj generálny biskup Miloš Klátik. Spolu s generálnym dozorcom Imrichom Lukáčom poďakovali oceneným za ich prácu pre cirkev a šírenie jej dobrého mena medzi širokou verejnosťou: JUDr. Anne Drobnej aj za jej prácu na poste generálnej právnej zástupkyne a predsedníčky Generálneho súdu ECAV na Slovensku, doc. Mgr. art. Jurajovi Sarvašovi aj za časté účinkovanie na cirkevných podujatiach a tvorbu umeleckých programov o významných osobnostiach našej cirkvi a Jánovi Skovajsovi aj za jeho tvorbu a aktívne šírenie evanjelickej literatúry pri rôznych príležitostiach. Za ocenených sa prihovoril brat Juraj Sarvaš a poďakoval za významné ocenenie v roku 500. výročia reformácie.