Kongres „Luther po 500 rokoch“ v Ríme

V Ríme sa koncom marca 2017 konal medzinárodný kongres pod názvom „Luther po 500 rokoch – reflexia nad Lutherovou reformou v historickom a cirkevnom kontexte“. Ekumenickú konferenciu organizoval Pápežský výbor pre historické vedy.
Program bol rozdelený do piatich blokov: úvod, náboženský kontext, sociálno-politický kontext, Luther v diskusii a ekumenický okrúhly stôl. V diskusii pri okrúhlom stole nad témou „Perspektívy stretnutia a križovatky dvoch oddelených ciest“ sa stretli emeritný predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinál Walter Kasper, krajinský biskup Evanjelickej cirkvi v Nemecku prof. Heinrich Bedford-Strohm a ďalší akademickí odborníci spolu s novinármi. Pápežský výbor pre historické vedy pri tejto príležitosti pripravil aj koncert s názvom „Pevný hrad je náš Boh. Hudba reformácie“, ktorý sa konal v kostole Teutonica vo Vatikáne. Účastníkov medzinárodného ekumenického kongresu prijal aj pápež František.

Kongres bol ďalším podujatím v rámci pripomienky 500. výročia reformácie, ako aj polstoročia vzájomného dialógu medzi evanjelickou a katolíckou cirkvou.

Zdroj: internet