DEŇ ECAV NA SLOVENSKU k 500. výročiu reformácie - súhrnne

Dňom ECAV na Slovensku v deň Pamiatky reformácie v utorok 31. októbra 2017 v Bratislave vyvrcholili misijné podujatia ECAV na Slovensku venované 500. výročiu reformácie, ktoré sa pod názvom „Oslobodení Božou milosťou“ konali postupne vo všetkých seniorátoch.

Už o 13.30 hodine sa účastníci slávností zišli v novej budove Slovenského národného divadla na vernisáži výstavy „Vyšívaná história ECAV na Slovensku“ a inaugurácii poštovej známky „500. výročie reformácie (1517)“.

Na slávnostných službách Božích k 500. výročiu reformácie v Evanjelickom kostole Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke o 15.00 hod. sa zišli pozvaní hostia a veriaci z celého Slovenska.

Historická budova Slovenského národného divadla sa stala miestom, kde sa konal záverečný program Dňa ECAV na Slovensku. Jeho prvou časťou bola slávnostná akadémia, ktorá niesla názov „Sola redemptione Christi“.

Na záver Dňa ECAV na Slovensku sa v historickej budove Slovenského národného divadla konala slávnostná premiéra duchovnej opery „Hrad prepevný“ od Víťazoslava Kubičku. V priamom prenose ju vysielalo Rádio Devín. Záznam z predpremiéry v Drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku uviedla STV na DVOJKE.

Zostrih zo slávností k 500. výročiu reformácie 31. 10. 2017 v Bratislave odvysiela RTVS – STV v relácii Televízny posol v nedeľu 12. novembra o 12.20 hod. (repríza 13. novembra o 13.00 hod.)

SOLI DEO GLORIA!

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 10.11.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart