< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>

Titul Európske mesto reformácie udelený v Banskej Štiavnici

V Evanjelickom chráme Božom v Banskej Štiavnici sa na 4. pôstnu nedeľu 26. marca 2017 konali slávnostné služby Božie pri príležitosti udelenia titulu „Európske mesto reformácie“ desiatim slovenským mestám.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 30.3.2017

Zo 7. seniorálneho stretnutia k 500. výročiu reformácie v Banskej Bystrici

Na 2. pôstnu nedeľu 12. marca 2017 sa v Ev. a. v. chráme Božom v Banskej Bystrici konalo seniorálne stretnutie Zvolenského seniorátu − ďalšie podujatie pri príležitosti 500. výročia reformácie v rámci misijného projektu „Oslobodení Božou milosťou“.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 17.3.2017

Generálny biskup na nemeckom veľvyslanectve o OBM

V stredu 8. marca 2017 generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik na pozvanie veľvyslanca Joachima Bleickera navštívil Veľvyslanectvo spolkovej republiky Nemecko v Bratislave.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 14.3.2017

Spomienka na obete Caraffovho súdu v Prešove

V 1. pôstnu nedeľu 5. marca 2017 si v Chráme Svätej Trojice v Prešove veriaci na slávnostných službách Božích pripomenuli pamiatku mučených a prvých popravených z roku 1687. Popoludní sa konala prednáška na tému „Prešovské jatky ako súčasť príbehu reformácie v Prešove“.

Miroslav Čurlík, zborový dozorca, CZ ECAV Prešov  | 10.3.2017

Nová duchovná opera „Hrad prepevný“

Slovenský hudobný skladateľ Víťazoslav Kubička pripravuje k blížiacemu sa 500. výročiu reformácie novú duchovnú operu s názvom Hrad prepevný, venovanú osobnosti Martina Luthera s akcentom na Kristovo posolstvo ľudstvu.

Eva Bachletová, eva.bachleova@gmail.com | 6.3.2017

Bardejovská zastávka európskeho kamiónu

V Roku reformácie prechádza Európou modrý kamión, ktorý na svojich zastávkach v rôznych krajinách pripomína, čo sa vo Wittenbergu udialo pred poltisícročím. Jedinou slovenskou zastávkou reformačného kamióna sa stalo mesto Bardejov, kde na námestí parkoval od 10. do 11. februára 2017.

-r-, EPST č. 6/2017 | 1.3.2017

Zo 6. seniorálneho stretnutia k 500. výročiu reformácie v Krupine

„Oslobodení Božou milosťou“ – toto misijné podujatie k 500. výročiu reformácie sa v nedeľu 19. februára 2017 konalo v Krupine. Na seniorálne stretnutie sa sem zišli veriaci z takmer všetkých cirkevných zborov Hontianskeho seniorátu. Krupina, centrum Hontu, patrí k najstarším kráľovským mestám na Slovensku; mestské privilégiá dostala už v r. 1238.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 24.2.2017

500. výročie reformácie v Slovenskej televízii

Riaditeľ sekcie programových služieb RTVS – STV Tibor Búza na stretnutí s Predsedníctvom ECAV na Slovensku 9. februára 2017 v budove Slovenskej televízie v Mlynskej doline informoval o štruktúre programov, ktoré odvysielajú pri príležitosti 500. výročia reformácie.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 16.2.2017

Nové na ITV - Seniorálne stretnutie v Rimavskej Sobote k 500. výročiu reformácie

Bratia a sestry, na ITV ECAV na Slovensku Vám v rubrike Oslobodení Božou milosťou prinášame zostrih zo seniorálneho stretnutia Rimavského seniorátu k 500. výročiu...

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv(at)ecav.sk | 2.2.2017

Projekt Vyšívaná história ECAV finišuje

V októbri 2016 sa v Bardejove konalo prvé zo seniorálnych stretnutí k 500. výročiu reformácie „Oslobodení Božou milosťou“. Pre Spoločenstvo evanjelických žien bolo spojené s prvou verejnou prezentáciou výsledkov ich päťročnej práce na projekte „Vyšívaná história Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku“.

Jana Kepplová, autorka námetu projektu  | 2.2.2017

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>