Pozývame vás do Rimavskej Soboty na 4. seniorálne stretnutie k 500. výročiu reformácie 8. 1.

Pozývame vás do Rimavskej Soboty    na 4. seniorálne stretnutie k 500. výročiu reformácie 8. 1.

V nedeľu 8. januára 2017 o 9.30 hod. sa v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Rimavskej Sobote zídu evanjelici z Rimavského seniorátu na ďalšom stretnutí v rámci misijného podujatia k 500. výročiu reformácie „Oslobodení Božou milosťou“.
Na slávnostných službách Božích kázňou slova Božieho poslúži dištriktuálna biskupka Eva Nordung Byström z Evanjelickej cirkvi vo Švédsku. Príhovor k spovedi a Večeri Pánovej bude mať konseniorka Rimavského seniorátu Iveta Korenková. Liturgovať budú generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, dištriktuálny biskup Západného dištriktu Milan Krivda, seniorka RIS Viktória Lisáková, konseniorka RIS Iveta Korenková, Ondrej Majling z CZ Hrachovo a seniorálna kaplánka RIS Vladimíra Balcová. Kantorskou službou poslúži Jaroslav Schefčík. Do programu slávnostných služieb Božích prispeje zborový spevokol z Rimavskej Soboty a k slávnostnej atmosfére prispeje vinš od Adriana Minicha.

Na popoludňajšom programe o 14.00 hod. v rimavskosobotskom chráme Božom prítomných privíta seniorálny dozorca Jaroslav Bagačka; duchovným slovom poslúži seniorka RIS Viktória Lisáková. Zhromaždenie pozdraví aj vzácna návšteva zo Švédska. Prednášku prof. Júliusa Albertyho o histórii Rimavského seniorátu, spojenú s vizuálnou prezentáciou (Marcel Ištván, CZ Tornaľa), prednesie jeho príbuzná Soňa Kmeťová. Do spoločného programu prispejú nasledujúce cirkevné zbory ECAV: Rimavská Sobota, Gemer, Kokava nad Rimavicou, Klenovec, Tisovec, Hrachovo, Tornaľa (spevokol z dcérocirkvi Kráľ), deti z Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote, kantor Jaroslav Schefčík, Štefan Gabčan a ďalší.

V rámci slávnostného programu Predsedníctvo ECAV odovzdá pamätné medaily k 500. výročiu reformácie a seniorálne predsedníctvo RIS odovzdá pamätné listy. Na záver predsedníctvo Rimavského seniorátu pripne stuhu s biblickým heslom svojho seniorátu na putovnú štafetu a odovzdá ju predsedníctvu Novohradského seniorátu, kde sa 29. januára 2017 bude konať ďalšie z radu seniorálnych stretnutí k 500. výročiu reformácie.

Po skončení programu si veriaci budú môcť pozrieť putovné výstavy „500. rokov reformácie ECAV na Slovensku“, „Vyšívaná história ECAV na Slovensku“, ako aj prezentácie Evanjelickej diakonie, Výboru na ochranu Božieho stvorenstva a Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave, ktoré budú inštalované v priestoroch Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej na Daxnerovej ulici.

Bratia a sestry, srdečne Vás pozývame do Rimavskej Soboty!