Pozývame Vás do Bardejova na Európske cesty reformácie

Bratia a sestry, v piatok a sobotu 10. a 11. 2. 2017 zavíta do Bardejova reformačný kamión. Vo výstavnej sieni na Radničnom námestí je od 31. 1. do 26. 2. výstava „500 rokov reformácie v Bardejove“.
Reformačný kamión, ktorý od novembra 2016 putuje po 68 mestách Európy, je súčasťou podujatia Európske cesty reformácie. Bude otvorený na Radničnom námestí v piatok a sobotu 10. a 11. februára 2017. V kamióne si môžete na dotykových obrazovkách pozrieť prezentácie zúčastnených miest, predstavenie ich programu a niekoľko príbehov, opisujúcich skúsenosti života protestantských cirkví za uplynulých 500 rokov. K dispozícii sú aj suveníry a spomienkové predmety.

V piatok večer o 17.00 hod. domáca mládež privíta na námestí sprievodný tím dobrovoľníkov.

Nasledovať bude stretnutie mladých a a organový koncert v evanjelickom kostole o 18.30 hod.

Hlavný program sa bude konať v sobotu. Otvorí ho o 9.00 hod. v Poľsko-slovenskom dome prednáška prof. Škovieru o diele L. Stöckela.

V druhej časti o 10.30 hod. sa v obradnej sieni Mestského úradu započúvame do rozprávania o živote cirkvi v socializme, zvlášť o službe žien farárok. O prvej ordinovanej žene farárke Dariny Bancíkovej budú rozprávať jej príbuzní herci Alfréd a Ľudmila Swanovci a prof. B. Riečan.

Popoludní o 15.00 sú všetci pozvaní na slávnostný program do Športovej haly. Zaznejú aj pozdravy vzácnych hostí z domova i zo zahraničia vrátane biskupov evanjelickej cirkvi.

Vyvrcholením programu budú slávnostné služby Božie v nedeľu o 9.00 hod. v bardejovskom evanjelickom kostole. Slovom Božím na ich poslúži biskup partnerskej Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku F. O. July. S posolstvom vystúpi aj generálny biskup ECAV na Slovensku M. Klátik a prítomných pozdravia ďalší vzácni hostia.

Viac o podujatí sa dočítate v správe od J. Velebíra Európske cesty reformácie vedú aj do Bardejova z 31. 1. 2017.

Srdečne Vás pozývame do Bardejova!