Open Bridges v EZŠ Z. Oravcovej

Open Bridges  v EZŠ Z. Oravcovej

Už skoro rok v Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote uplatňujeme nový vzdelávací program Open Bridges – Otvorené mosty, ktorého autorom je riaditeľ Mgr. Radomír Leicher.
Zásada Otvorených mostov je implementovaná do všetkých oblastí výchovy a vzdelávania medzi žiakmi, pedagógmi, rodičmi, zamestnancami, partnermi školy. Je tvorená mostmi priateľstva, kresťanských hodnôt, podpory a rozvoja evanjelickej školy. Vďaka úzkej spolupráci so zriaďovateľom, s Radou školy, evanjelickými cirkevnými zbormi v Rimavskom senioráte, ako aj priateľmi školy sa na jej pôde – okrem iného – konajú aj spoločné športové aktivity: florbal, futbal, stolný tenis. S cieľom prehlbovania vzájomných vzťahov učitelia, farári, ako aj priatelia školy v júni t. r. usporiadali spoločný výlet na Kráľovu hoľu. Po štyroch hodinách výstupu nakoniec pokorili najvyšší vrch Kráľovohoľských Tatier, ktorý poskytuje jedinečný výhľad na Vysoké Tatry, Liptov, Spiš a Horehronie.
Aj takýmito športovo-turistickými aktivitami vytvárame mosty, ktoré spájajú brehy spoločenstiev ľudí rôznych generácií a povolaní s cieľom napomôcť evanjelickej základnej škole v jej rozvoji a duchovnom napredovaní.