Koncert pri príležitosti Dňa detí v TAS

Keďže jún sa začína dňom, keď majú svoj sviatok naši najmenší, aj v Tatranskom senioráte sme sa rozhodli, že pre deti pripravíme deň, ktorý bude patriť im. Bola to sobota 6. júna 2015.
Predpoludnie tohto krásneho slnečného dňa sme nechali na kreativitu bratov farárov a sestier farárok jednotlivých cirkevných zborov. Dozvedeli sme sa, že niektorí boli v Levoči či na Spišskom hrade, iní zasa zašli do ZOO v Spišskej Novej Vsi.
Popoludňajší program nás všetkých spojil. Stretli sme sa v aule Evanjelickej materskej školy v Spišskej Novej Vsi a veľmi sme sa tešili. Čakal nás koncert nielen pre deti. Zo srdca Slovenska - z Badína - k nám na Spiš prišiel brat farár Roman Dovala so svojimi dievčatami. Práve ich sme si pozvali na pomoc, aby sme deťom pripravili pekný deň.

Na koncerte všetkých srdečne privítal domáci brat farár Jaroslav Matys, ktorý nám predstavil aj priestory, v ktorých sme sa stretli. Potom už nechal priestor našim hosťom. Tí si pre nás pripravili pekný program slova a piesní. Počúvali a spievali sme piesne z CD „Podľa mapy Božej“, no brat farár s dcérkami si pre nás pripravili aj piesne, ktoré sme nepoznali. Spevavé piesne nás veru nenechali dlho len tak sedieť. Niektorí si zaspievali, zatlieskali i zatancovali. Chceli sme našim deťom urobiť radosť. Keď sme ich tak pozorovali, zdalo sa, že sa nám to podarilo. Veríme, že i pre našich interpretov to boli požehnané chvíle a že sa u nás na Spiši dobre cítili a veríme, že sa ešte medzi nás vrátia.

Vďaka patrí predovšetkým Pánu Bohu, ktorý požehnal tento krásny deň. Ďakujeme i bratovi farárovi Romanovi Dovalovi s rodinkou, že prišli medzi nás a potešili naše srdcia. Tiež chceme poďakovať domácemu bratovi farárovi i cirkevnému zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorí nás prichýlili a Tatranskému seniorátu za podporu a organizáciu tejto akcie.