Duchovná pieseň 2016

Duchovná pieseň  2016

V Aule Biblickej školy v Martine sa 13. mája 2016 konal tretí ročník hudobnej súťaže v sólovom speve Duchovná pieseň. Súťaž organizačne zabezpečili Evanjelická spojená škola a Biblická škola v spolupráci s Misijno-vzdelávacím oddelením GBÚ ECAV na Slovensku.
Na celoslovenskom kole súťaže sa zúčastnili 37 súťažiacich, ktorí postúpili zo seniorálnych a školských kôl. Vyhlasovateľmi súťaže je Školský výbor a Výbor cirkevnej hudby a hymnológie. Propozície pripravila odborná porota v zložení Jana Bosáková predsedníčka a členovia: Jana Pastorková, Michaela Turčanová, Dana Naďová, Michal Janiga a Jozef Havrila. Cieľom súťaže je motivovať žiakov k poznávaniu a spievaniu duchovnej piesne. Vedecké prieskumy ukazujú, že deti a mládež sa veľmi málo venujú spevu. Súťažou chceme motivovať deti s hudobným talentom a dať im možnosť rozvíjať svoj dar.

Výkony súťažiacich hodnotila trojčlenná porota bodovaním. Súťažiaci mohli celkovo získať maximálne 60 bodov (1. a 2. kategória) alebo 90 bodov (3. a 4. kategória). Konečné hodnotenie súťažiacich bolo realizované formou zaradenia do zlatého, strieborného a bronzového pásma alebo udelením diplomu za účasť. V každej kategórii určila porota absolútneho víťaza podľa najvyššieho dosiahnutého počtu bodov.

Víťazmi jednotlivých kategórií sa stali:

1. kategória – deti od 4 do 7 rokov
Stela Kleinová – Evanjelická materská škola v Spišskej Novej Vsi

2. kategória – žiaci od 8 do 11 rokov
Radovan Jančuška – ZŠ s MŠ Okoličianska, Liptovský Mikuláš

3. kategória – žiaci od 12 do 15 rokov
Anna Hroboňová – Evanjelická spojená škola v Martine

4. kategória – žiaci od 16 do 20 rokov
Mária Hroboňová – Evanjelická spojená škola v Martine

Výsledková listina

Všetci účastníci boli odmenení diplomom a vecnými cenami. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave súťažiacich, učiteľom a duchovným správcom, ktorí pripravili žiakov na súťaže. Ďakujeme za úžasný zážitok všetkým súťažiacim.

Poďakovanie patrí Biblickej škole, cirkevnému zboru a Evanjelickej spojenej škole v Martine za poskytnutie priestorov. Predsedníčke poroty za jej aktívnu prácu pri príprave a hodnotení súťaže, všetkým zamestnancom školy, ktorí pre nás pripravili príjemné prostredie a bezchybne organizačne zabezpečili priebeh súťaže. Zvlášť ďakujeme Natálii Kacianovej a Tomášovi Gulanovi za prípravu a pomoc pri súťaži. Víťazom, ale aj všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a prajeme im, aby svoj talent naďalej rozvíjali.

Foto: Tomáš Gulan