Celoslovenské kolo Biblickej olympiády 2015

Evanjelické gymnázium v Banskej Bystrici 30. 4. 2015 ponúklo svoje priestory na konanie celoslovenského kola biblickej olympiády. Súťaž je zaradená medzi predmetové súťaže s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Organizačne ju zabezpečovalo Misijno-vzdelávacie oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku.
Na celoslovenskom kole sa zúčastnilo 72 súťažiacich, ktorí súťažili vo dvoch skupinách za štátne a cirkevné školy, ktoré boli rozdelené do štyroch kategórií. Tento rok došlo k zmene pravidiel súťaže. Do celoslovenského kola postúpili súťažiaci, ktorí v seniorálnom a školskom kole získali najvyšší počet bodov v celkovom hodnotení. Odborná porota rozhodla o zmene postupu do celoslovenského kola a vybrala pre tohtoročnú súťaž biblické témy zo Starej zmluvy – pradejiny a z Novej zmluvy – ženy v Novej zmluvy.
Testy pre seniorálne, školské a celoslovenské kolá pripravené odbornou porotou boli veľmi náročné. Výsledky vypracovaných súťažných testov však ukazujú na vysokú úroveň, bohaté vedomosti a precíznu prípravu súťažiacich.

Biblickú olympiádu okrem finančnej podpory Ministerstva školstva SR aj tento rok podporila Nadácia Jána Ámosa Komenského, ktorá venovala do súťaže vecný dar – notebook pre absolútneho víťaza biblickej olympiády. Tento rok sa ním stala žiačka Zuzana Buľovská z Evanjelickej spojenej školy v Martine, ktorá dosiahla najvyššie percento úspešnosti –neuveriteľných 99,17 %.

Otvorenie aj vyhodnotenie súťaže sa konalo v Evanjelickom spolku - krásnych priestoroch CZ ECAV Banská Bystrica. Za túto možnosť cirkevnému zboru ďakujeme. Naše poďakovanie patrí aj bratovi riaditeľovi Slavomírovi Hanuskovi za možnosť zorganizovať súťaž v priestoroch gymnázia, sestre duchovnej správkyni Andrei Valentovej,pedagógom, zamestnancom a žiakom, za milé prijatie, bezchybnú prípravu súťaže a ochotu pomôcť. Úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave súťaží na všetkých úrovniach - cirkevným zborom, školám a seniorátom, hlavne však koordinátorom a tým, ktorí pripravovali žiakov na súťaž.

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im, ale aj všetkým súťažiacim, aby získané vedomosti z Božieho slova vo svojom živote uplatňovali a podľa neho žili.

Výsledková listina - cirkevné školy
Výsledková listina - štátne školy