Akademické služby Božie na EBF UK

Akademické  služby Božie na EBF UK

Akademické služby Božie na záver prednáškovej časti letného semestra v akademickom roku 2015/16 sa uskutočnili v stredu 18. mája 2016 v aule EBF UK v Bratislave. Slávnostným kazateľom bol dôstojný brat generálny biskup doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD.
Vďaka Pánu Bohu za Jeho milosť, požehnanie a za všetko, čím nás previedol. V kontexte týchto myšlienok, ale aj s pokornými prosbami o múdrosť i Božieho Ducha pri semestrálnych či záverečných skúškach sa konali tieto akademické služby Božie, celkom príznačne v týždni po svätodušných slávnostiach.

Brat generálny biskup Miloš Klátik v kázni slova Božieho na základe slov z 8. kapitoly Listu apoštola Pavla Rímskym pripomenul moc Božieho Ducha, ktorý človeka oslobodzuje a dáva mu život. Život, ktorý nie je ničím statickým. Nie je ten telesný a nemal by byť ani ten duchovný, a to bez ohľadu na to, či ide o život jednotlivca, alebo o celé spoločenstvo, cirkev. Je potrebné v ňom dať miesto Kristovmu Duchu. Duchu, ktorý oslobodzuje od zotročujúceho hriechu. Duchu, ktorý vedie k slobode. A vnútorne slobodní a živí kresťania môžu byť základom živého a slobodného spoločenstva cirkevných zborov, živé a slobodné cirkevné zbory môžu byť kameňmi na duchovnej stavbe cirkvi. A ten Duch, ktorý spôsobil veľké veci na Letnice v Jeruzaleme, ten má moc pôsobiť rovnaké i dnes.

Po týchto slovách generálny biskup spolu so spirituálkami Teologického domova ECAV na Slovensku pri EBF UK v Bratislave Mgr. Erikou Valkovou-Krišťákovou, PhD., a Mgr. Annou Debnárovou prislúžil zhromaždeniu sviatosť Večere Pánovej. Na záver akademických služieb Božích poprial v mene vedenia Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku študentom, pedagógom i všetkým zamestnancom Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave do nastávajúceho skúškového obdobia Božie požehnanie, vytrvalosť i múdrosť.