Vystúpenie speváckeho zboru The Gustavus Choir v Katedrále sv. Martina v Bratislave

V rámci svojho 16-dňového koncertného turné “How Can We Keep From Singing” zbor navštívi európske hudobné metropoly v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, na Slovensku a vo Švédsku, aby nadchol obecenstvo svojím fantastickým repertoárom. Pod vedením Dr. Gregoryho J. Aunea, zbor uvádza rozmanitý výber sakrálnej hudby, spirituálov a ľudových piesní vrátane diel Bacha, Purcella a Rheinbergera. Keďže je to súčasne rozlúčkové turné Dr. Aunea, pripojí sa k nemu hosťujúci dirigent a jeho vážený nástupca Dr. Brandon Dean a organový sprievod zaznie v podaní Dr. Chada Winterfeldta, profesora v hre na organ a kantora v univerzitnom kostole. Napokon viacerí absolventi, ktorí sú stále v tesnom spojení s univerzitou, sprevádzajú zbor na tomto turné a pripoja sa k spevákom počas záverečných piesní každého koncertu.

Spevácky zbor Gustavus Adolphus College, založený v roku 1862, má luteránske a švédske korene. Univerzita je špecializovaná na umenie. gustavus.edu/music/vocal/gustavuschoir

Vystúpenie speváckeho zboru The Gustavus Choir zo St. Peter, Minnesota (USA) v Katedrále sv. Martina v Bratislave v pondelok 28. januára 2019 o 14:00 hod. Vstup voľný!

Mgr. Erika Valková-Krišťáková, PhD., EBF UK v Bratislave | 25.1.2019

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart