Pozvánka do Ratkovej 9. 6.

Cirkevný zbor ECAV Ratková vás pozýva na slávnostné služby Božie a literárno-hudobnú kompozíciu 9. júna 2013 o 11.00 hod. v ratkovskom chráme Božom pri príležitosti 550. výročia prvej vysviacky kostola husitským duchovným a 490. výročia luteranizmu na strednom Gemeri.
V rámci letnej akadémie Ratkovské duchovné osobnosti, ktorú v tomto roku už po tretíkrát organizuje evanjelický cirkevný zbor v Ratkovej, si zaspomíname na prvú vysviacku kostola husitským duchovným Brožekom, od ktorej ubehlo 550 rokov. Pripomenieme si aj 490. výročie luteranizmu na strednom Gemeri, ako aj 600 rokov od prvej písomnej zmienky o Ratkovej. Súčasťou služieb Božích je literárno-hudobné pásmo venované spomínaným udalostiam. So svojimi študentmi vystúpi doc. art. Juraj Sarvaš a hudobný sprievod zabezpečí skupina Sexit.