Pozvanie na seniorálne stretnutie SEŽ 1. 5.

Milé sestry i bratia z CZ Bratislavského seniorátu,
srdečne Vás pozývame na stretnutie v nedeľu 1. mája 2016 od 15.00 hod v Ev. a. v. kostole vo Veľkom Grobe. Pozdraví nás evanjelická farárka Dr. Elaine Gleci Neuenfeldt z Brazílie, vedúca oddelenia práce žien SLZ v Ženeve.
Téma stretnutia: Reformácia a ženy – projekt Spoločenstva evanjelických žien k 500. výročiu reformácie. Prednáša Mgr. Eva Oslíková; moderuje RNDr. Zuzana Ševčovičová, seniorálna koordinátorka práce žien Bratislavského seniorátu.

Projekt je medzinárodný, ide o historický výskum účasti žien na šírení reformácie a na obrane evanjelickej cirkvi v časoch protireformácie v 16. − 18. storočí v krajinách habsburskej monarchie.

Príďte pookriať v bratsko-sesterskom spoločenstve v blízkosti Pána Cirkvi Ježiša Krista.