Modlitbičky Milana Rúfusa zaznejú v koncertnom prevedení

Album Modlitbičky vydalo vydavateľstvo Pavian Records v spolupráci s džezovou klaviristkou a skladateľkou Janou Bezekovou. Na prelome novembra a decembra sa vydajú na prvé koncertné turné: Ružomberok, Banská Bystrica, Trenčín, Trnava, Nitra a Bratislava.

Jana Bezek o Modlitbičkách Milana Rúfusa: „V živote som sa stretávala s mnohými deťmi a dospelými, ktorí mi s láskou v očiach o Modlitbičkách rozprávali. Stále viac a viac som si uvedomila, že sú to modlitby života, že sú z najhlbšieho miesta v srdci človeka, ktorý vedel, čo je skutočná láska. Mala som šťastie, že som spoznala rodinu Milana Rúfusa. Obetavosť, pokoru a vrúcnosť jeho manželky, čistú dušu jeho dcéry Zuzanky. Obohacujú môj život hodnotami, ktoré inšpirovali aj Milana Rúfusa. Vďaka nim prežívam Modlitbičky každý deň.“

Básnická zbierka Modlitbičky prináša úprimné vyznanie viery prostredníctvom detského myšlienkového sveta. Rovnako postupovala pri zhudobnení týchto básnických miniatúr aj Jana Bezek. Vybrala si jedenásť textov (Deti a modlitbička, Modlitba za osamelé deti, Detské krédo, Plachá modlitba za mamkino srdce, Zimná modlitbička, Večerná modlitba, Modlitba trojkráľová, Poďakovanie za lásku, Modlitba za rodičov, Modlitba modlitieb, Ako bolo na počiatku). V každej z nich nechala vyniknúť detské hlasy Bratislavského detského zboru. Zborový spev príjemne dopĺňa komorný orchester v zostave: Jana Bezek – klavír, Sandra Frátriková - husle, Laura Lovišková - flauta, Zita Janáková - viola, Marcel Petráš - violončelo, Kornélia Ostrolúcka - kontrabas a Igor Repka – perkusie, pod dirigentskou taktovkou Róberta Tišťana.

Na prelome novembra a decembra si zhudobnené Modlitbičky môžete vychutnať naživo. Jedenásť Rúfusových básní zhudobnených Janou Bezekovou pre detský zbor a komorný orchester zaznie:
25.11.2017 o17.00 h, Ružomberok, Evanjelický kostol, A. Bernoláka
26.11.2017 o17.00 h Banská Bystrica, Evanjelický kostol, Lazovná 46
30.11.2017 o 18.00 h Trenčín, Evanjelický kostol, Jilemnického 18
1.12.2017 o 18.00 h Trnava, Evanjelický kostol, Nám. SNP 7
2.12.2017 o 17.oo h Nitra, Synagóga, Pri Synagóge 3
10.12.2017 o 18.00 h Bratislava, Veľký evanjelický kostol, Panenská ul.

Vstupenky na koncerty sú v predaji na www.drhorak.sk a v sieťach www.ticketportal.sk a www.predpredaj.sk a na mieste hodinu pred koncertom.

Časť výťažku z každého koncertu bude venovaný jednému hendikepovanému dieťaťu z daného mesta.

Vložené 9. 11. 2017

P. Maruščák, občianske združenie SCENE  | 15.11.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart