Benefičné koncerty v Bratislave 30. 6.; 8. 7.

Na koncertoch pre Nadáciu Výskum rakoviny vystúpia v Bratislave mládežnícke symfonické orchestre z USA: El Camino Youth Symphony v piatok 30. 6. 2017 o 19.00 hod. a Cascade Youth Symphony Orchestra v sobotu 8. 7. 2017 o 19.00 hod.

Koncerty na podporu 15. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine sa uskutočnia vo Veľkom koncertom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici 1 v Bratislave. Organizátormi sú o. z. Ars ante portas a agentúra The Prague Concert Co. Koncerty sú súčasťou festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2017.
Súčasťou koncertov bude zbierka pre Nadáciu Výskum rakoviny, povolená MV SR, na zakúpenie dôležitého zariadenia laminárny box.

Koncert El Camino Youth Symphony v piatok 30. júna 2017 - dirigent Jindong Cai
Americký orchester – čínsky dirigent – ruský program! Vypočujete si diela veľkých ruských skladateľov: Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič: Slávnostná predohra,Peter Iljič Čajkovský: Husľový koncert, Sergej Vasiljevič Rachmaninov: Symfonické tance
El Camino Youth Symphony (ECYS) je súčasťou Stanford University so sídlom v Palo Alto, California. Orchester založil ako neziskovú organizáciu roku 1963 William Galbraith, ktorý chcel dať príležitosť mladým hudobníkom uvádzať profesionálny repertoár na vysokej úrovni. V Bratislave na koncerte pre Nadáciu Výskum rakoviny vystúpili v r. 2013.

Koncert Cascade Youth Symphony Orchestra v sobotu 8. júla 2017 - dirigent Gerry Jon Marsh
V prvej časti koncertu zaznejú úpravy veľkých svetových skladateľov s heslom „ľahká klasika“, v druhej časti to budú skladby amerických autorov „americká hudba“.
Cascade Youth Symphony Orchestra (CYSO) vznikol v roku 1976 ako mládežnícka súčasť dospelého telesa Cascade Symphony Orchestra. Orchester je organizovaný ako nezisková organizácia v meste Edmonds, Washington. CYSO poskytuje podnetné prostredie pre talentovaných mladých hudobníkov. Dôraz sa pritom kladie na tvorivú atmosféru podnecovania a rozvoja ich potenciálu v umení hudobného prednesu.

Vstupné na každý koncert: 4€ /2 € seniori, študenti, ZŤP.
Vstupenky v sieti Ticketportal, Agentúra Kováčová, tel. 0950 532 692, Kníhkupectvo Jonatan, Legionárska 2, tel. 02/55 56 30 40

Ján Juráš, Ars ante portas, o. z. | 26.6.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart