Ústredie EPS pozýva na ekumenickú pobožnosť 7. 11.

Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR a ozbrojených zboroch SR vás pri príležitosti 10. výročia svojho vzniku pozýva na ekumenické služby Božie v pondelok 7. novembra 2016 o 15.30 hod. vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave.
Kazateľom slova Božieho bude generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, predseda Ekumenickej rady cirkví v SR.

Po službách Božích bude Literárno-hudobná kompozícia, na ktorej vystúpi Danubius Octet Singers pod taktovkou dirigenta Daniela Simandla a Juraj Sarvaš.

Generálny duchovný OS a OZ SR Marian Bodolló pozýva všetkých sympatizantov a priaznivcov EPS.

Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR a ozbrojených zboroch SR (Ú EPS v OS a OZ SR) zastrešuje duchovnú službu v rezorte obrany, vnútra a spravodlivosti, v ktorých boli zriadené úrady EPS.
Desať registrovaných cirkví a Ústredný zväz židovských náboženských obcí zúčastnených na Dohode č. 270/2005 Z. z. vysielajú do EPS prostredníctvom Ekumenickej rady cirkví v SR svojich duchovných, ktorí sú po prijatí do štruktúr ozbrojených zložiek SR zároveň príslušníkmi ozbrojených síl a ozbrojených zborov.
V súčasnosti v EPS pôsobí 19 duchovných vyslaných zo šiestich registrovaných cirkví na Slovensku.