Zomrel brat farár Mgr. Daniel Baláž

V hlbokom zármutku, ale v istote viery vo vzkrieseného nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista oznamujeme, že Pán života a smrti odvolal z tejto časnosti brata Mgr. Daniela Baláža, zborového farára v Cirkevnom zbore ECAV Svätý Kríž - Lazisko. V nádeji vzkriesenia a večného života sa s ním rozlúčime v utorok 18. februára 2014 o 13.00 hod. v Evanjelickom artikulárnom chráme Božom vo Svätom Kríži - Lazisku.
Slovo Božie bude zvestovať dôstojný brat biskup VD ECAV Mgr. Slavomír Sabol. Telesné pozostatky budú uložené na Evanjelickom cintoríne v Žiline-Bytčici v stredu 19. februára 2014 o 14.00 hod.

Prosíme všetkých, ktorí sa prídu rozlúčiť so zosnulým, aby miesto kvetov mysleli na potreby cirkevného zboru.

Mgr. Daniel Baláž sa narodil 13. januára 1984 v Žiline ako druhý syn kresťanských rodičov, dnes už zosnulých, Vincenta Baláža a Lýdie, rod. Novanskej. Keď mal tri roky, stratil otca, a keďže starší brat je ťažko postihnutý, ostali spolu s mamou sami. Boli si jeden druhému oporou. Pomocou im boli aj starí rodičia, s ktorými mal veľmi pekný a vrúcny vzťah. Duchovne rástol v Cirkevnom zbore ECAV Žilina. Už ako člen tamojšej mládeže bol veľmi pozorný a obetavý. Zamiloval si nebeského Otca a Spasiteľa Pána Ježiša a vydal sa na cestu nasledovania ako Boží služobník.
Po maturite na Gymnáziu v Rajci pokračoval v štúdiu na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave. Po jej absolvovaní a zložení kaplánskej skúšky bol 2. augusta 2008 v chráme Božom v Spišskej Novej Vsi ordinovaný. Nastúpil ako kaplán do Nového Mesta nad Váhom. Ako kaplán pôsobil aj v Starej Turej, Trenčíne, Žiline a v Považskom senioráte.
Po zložení farárskej skúšky si ho Cirkevný zbor ECAV Svätý Kríž - Lazisko zvolil za svojho duchovného pastiera a kazateľa Božieho slova. V cirkevnom zbore pôsobil tri roky. Počas nich svojou láskavosťou, obetavosťou a najmä zvesťou Božieho slova viedol na cestu nasledovania od tých najmenších po najstarších všetkých. Mal otvorené srdce pre núdznych, najmä pre chorých, ktorých navštevoval doma aj v nemocnici. Ochotne pomáhal kolegom, ktorí potrebovali pomôcť. Pracoval aj v mediálnom výbore LOS. Po všetkých cestách kráčal, mysliac na slovo Pánovo: „Ajhľa, idem, aby som plnil, Bože Tvoju vôľu.“ (Žid 10, 7) Veríme, že v poslušnosti Tomu, ktorý ho povolal do života aj do svojej služby, odišiel aj poslednou pozemskou cestou k Nemu do večnosti.

Ďakujeme Pánu Bohu za jeho službu, ktorú vykonal v krátkom, ale požehnanom živote.