Výsledky voľby dozorcu Východného dištriktu ECAV na Slovensku

Výsledky voľby dozorcu  Východného dištriktu ECAV na Slovensku

Dištriktuálne presbyterstvo Východného dištriktu ECAV na Slovensku na zasadnutí 24. 8. 2012 vyhlásilo výsledok voľby dozorcu VD na funkčné obdobie 2012 – 2018: Za dozorcu Východného dištriktu ECAV na Slovensku bol zvolený brat Ing. Ján Brozman.
Sčítacia komisia v zložení Ján Matis, Radovan Gdovin, Ján Greguš, Ľubomír Pankuch sa stretla na Biskupskom úrade VD v Prešove 24. 8. 2012 a otvorila obálky s výsledkami volieb z cirkevných zborov VD. Predseda sčítacej komisie Mgr. Ján Matis následne oboznámil s výsledkom voľby Dištriktuálne presbyterstvo VD.

Na volebných konventoch v cirkevných zboroch VD bolo odovzdaných spolu 9 181 hlasov, z toho pre brata Ing. Jána Brozmana bolo odovzdaných 8 917 hlasov, čo znamená 97,12 % všetkých hlasov.

Bratovi Ing. Jánovi Brozmanovi blahoželáme a vyprosujeme Božiu múdrosť a požehnanie k zodpovednej službe.