Stretnutie kresťanov 2011 v Drážďanoch

Pozývame vás na Stretnutie kresťanov, ktoré sa bude konať v rámci 33. nemeckých evanjelických cirkevných dní (Kirchentag) od 1. do 5. júna 2011 v Drážďanoch. Prihláste sa najneskôr do 10. marca 2011.
„.... tam bude aj tvoje srdce“ – znie motto 33. nemeckých evanjelických cirkevných dní z Ježišovej kázne na vrchu. Vyzýva na zodpovedné konanie s vedomím a rozumom. Ide o základné rozhodnutie, ktoré „poklady“ sú skutočne dôležité: pominuteľné a lákavé na zemi – alebo poklady v Božej ríši, ktoré zasľubujú spravodlivosť, pokoj, budúcnosť života pre všetkých na zemeguli. V Drážďanoch očakávajú stotisíc kresťanov z celej Európy.

Na účastníkov čaká bohatý program:

V tematickej oblasti „viera“ Na čom lipne moje srdce? Na peniazoch, šťastí alebo na Bohu? Ako môžu kresťania hovoriť o svojej viere, aby boli pochopení v dnešnom svete? Ako ju chápu evanjelici, katolíci či ortodoxní?

V tematickej oblasti „spoločnosť“
Napr. Centrum stretnutia pre strednú a východnú Európu v rámci tradičného „Stretnutia kresťanov“. Stretnutie kresťanov je stredobodom, avšak sú tu aj otázky viery a spoločnosti:
· Je možné zmierenie v Európe? Čo robí kresťanské partnerstvo živým? Ako sa rozvíjajú krajiny po roku 1989? Kde zostala zainteresovanosť po roku 1989?
· Aký je vzťah cirkvi a štátu dnes, 20 rokov po páde komunizmu?
· Kde je stredoeurópska identita? Kde leží stred Európy
· Ako sa rozvíja hospodárstvo v strednej a východnej Európe a sociálna oblasť z pohľadu človeka, ktorý niečo stratil?
· Živá ekuména pod heslom „Spoločná zodpovednosť za stvorenstvo“. Ako s ním zaobchádzajú jednotlivé krajiny a cirkvi?

V tematickej oblasti „svet“
Pohľad je zameraný medzinárodne: hospodárstvo v globálnej miere, pohľad na Afriku, otázka pokoja a istoty vo svete...

Služby Božie a hudba
Budú sa konať viaceré služby Božie: na začiatku a na záver stretnutia, ale aj každý deň. Mesto bude plné hudby a každý si niečo nájde. Na veľkých pódiách vystúpia skupiny, spevokoly, budú uvedené divadelné predstavenia a muzikály.

Tržnica duchovných možností
Čaká vás veľká tržnica duchovných možností s viacerými iniciatívami, kde vám o sebe poskytnú informácie cirkvi a cirkevné inštitúcie. Zúčastnia sa na nej aj viacerí kresťania zo strednej a z východnej Európy.

Mimoriadne podmienky
Ako účastníci zo strednej a z východnej Európy máme na tomto podujatí mimoriadne podmienky. Príspevok za celý čas pobytu je iba 24,- €. Zahŕňa vstupenku na Kirchentag, ubytovanie na 4 noci s raňajkami, jedno ďalšie jedlo, voľný lístok na mestskú dopravu, prehľad programov, plán mesta a spevník.

Prihlásenie
Prihláste sa, prosím, prostredníctvom Vašich zborových farárov alebo aj samostatne u kontaktnej osoby vo Vašom senioráte, resp. u príslušného brata seniora. Prihlášky zo seniorátov potrebujeme dostať na GBÚ na centálne spracovanie najneskôr do 10. marca 2011.
Kontaktná osoba na GBÚ:
Mgr. Marcela Kmeťová, zahraničné oddelenie GBÚ; ausland@ecav.sk

Poplatok 24,- € za osobu prosíme uhradiť v hotovosti na zahraničnom oddelení GBÚ alebo na účet GBÚ ECAV na Slovensku č. 1001131218/3100, VS 379034, adresa: Generálny biskupský úrad Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, Palisády 46, 811 06 Bratislava.
Do správy pre prijímateľa napíšte svoje meno alebo názov cirkevného zboru.

Ubytovanie je možné:
1. v spoločných priestoroch – v školách (spací vak, karimatku a príbor na raňajky si treba priniesť so sebou) alebo
2. na priváte – je určené najmä pre starších ľudí alebo ľudí s postihnutím. Ide o ubytovanie v domácnostiach, ktoré sú ochotné prijať hostí.
Ak si prajete bývať na priváte, je potrebné oznámiť to kontaktnej osobe.

Presné informácie o ubytovaní (podmienky, adresa a kontaktná osoba v Drážďanoch) vám oznámime v máji.

Vložené 21. 1. 2011