Seminár vo Wittenbergu v júli 2013

Pozývame vás na diskusiu o Lutherových sociálnych reformách s partnerskou cirkvou ELCA – Metropolitan Washington, D. C., Synod v Lutherovom meste Wittenberg v dňoch 22. − 27. júla 2013.
Evanjelická luteránska cirkev v Amerike − Metropolitan Washington, D. C., Synod v spolupráci s našou cirkvou pripravuje stretnutie na seminári vo Wittenbergu, ktoré bude spojené s návštevou Eislebenu, Erfurtu a Eisenachu. Toto podujatie sa plánuje uskutočniť ako príspevok k 500. výročiu reformácie.

Partnerská cirkev navrhuje diskusiu o Lutherových sociálnych reformách. Cieľom je upriamiť pozornosť na sociálno-politické dedičstvo reformácie, ako to vyplynulo z Lutherovho chápania evanjelia a ako sa to vyvinulo v Lutherovom meste Wittenberg v 16. storočí.

Celkový počet účastníkov by bol 15 z ECAV na Slovensku a 15 z washingtonskej synody. Komunikačným jazykom bude anglický jazyk. Ovládanie angličtiny je nevyhnutné. Ubytovanie bude v Kolégiu Wittenberg.

Účastníci by si platili dopravu do Wittenbergu a späť; účastnícky poplatok slovenských účastníkov by bol 80 eur. Ostatné náklady spojené s pobytom a exkurziami do Eislebenu, Erfurtu a Eisenachu by hradila partnerská cirkev.

Prihlásiť sa môžete u svojho brata seniora alebo sestry seniorky, ktorí nám záujemcu za seniorát nahlásia na zahraničné oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku.

V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte: Mgr. Oľga Hederová, tajomníčka pre zahraničie, mobil +421 918 828 031, e-mail: foreign@ecav.sk.

Vložené 8. 2. 2013