Pozývame na pracovný aktív na tému EVANJELICKÁ MLÁDEŽ

Registrácia ukončená.

Stretnutie predstaviteľov ECAV na Slovensku k diskusii na tému Evanjelickej mládeže sa uskutoční v sobotu 26. januára 2013 o 10.00 hod. v Medzinárodnom evanjelickom mládežníckom centre ICHTHYS vo Veľkom Slavkove. Predsedníctvo ECAV s spolupráci so Spoločenstvom evanjelickej mládeže pozýva vedúcich predstaviteľov ECAV na Slovensku – dištriktov a seniorátov, pracovníkov s mládežou a všetkých tých, ktorých sa príslušná téma týka alebo sa o ňu zaujímajú, k diskusii.
V snahe vytvoriť priestor v cirkvi na diskusiu a otvorenú výmenu názorov, ktorá by viedla k lepšej bratsko-sesterskej spolupráci medzi jej členmi, predstaviteľmi jednotlivých cirkevnoorganizačných jednotiek, jej účelových zariadení, škôl a ďalších evanjelických spoločenstiev, bude v tomto roku pripravená séria niekoľkých pracovných aktívov postupne na rozličné témy.

Hlavné okruhy otázok pri téme Evanjelická mládež, ku ktorým bude pripravené aj krátke úvodné vystúpenia, sú tieto:

1. Krátka história práce s mládežou v ECAV od roku 1989
2. Prezentácia súčasných projektov pre mládež
3. Čo hľadá mládež v cirkvi - miesto mládeže v cirkvi, zbore, senioráte, dištrikte
4. Vytvorenie pracovnej skupiny pre tvorbu Koncepcie práce s mládežou

Tešíme sa na stretnutie s vami a na rozhovory nielen k týmto, ale aj ďalším otázkam viažucim sa k téme Evanjelická mládež.

Termíny ďalších aktívov v 1. polroku 2013:
3. téma: Školstvo - 27. 4. 2013 - EG Banská Bystrica
4. téma: Vnútorné vzťahy v ECAV - 8. 6. 2013 - GBÚ Bratislava