Pozvánka na uvedenie nového generálneho dozorcu ECAV na Slovensku

ECAV na Slovensku Vás srdečne pozýva na slávnostné uvedenie doc. MUDr. Imricha Lukáča, CSc., do funkcie generálneho dozorcu ECAV na Slovensku, ktoré sa uskutoční 13. októbra 2012 o 10.00 hod. v Ev. a. v. chráme Božom v Opinej.
Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku tvoria generálny biskup a generálny dozorca.

Vo voľbách Predsedníctva ECAV na Slovensku, ktoré sa konali vo všetkých cirkevných zboroch ECAV na Slovensku v dňoch 10., 17. a 24. júna 2012, bol za generálneho dozorcu na šesťročné funkčné obdobie zvolený doc. MUDr. Imrich Lukáč, CSc. Občianskym povolaním je lekár – neurochirurg a vysokoškolský učiteľ. Pracuje na Neurochirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a v Nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach.

Vložené 1. 10. 2012